ZONGULDAK 2. KENT SEMPOZYUMU DÜZENLENDİ

25.05.2015

TMMOB Zonguldak 2. Kent Sempozyumu 21-22 Mayıs 2015 tarihlerinde GMİS Şemsi Denizer Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. TMMOB Zonguldak İl Koordinasyon Kurulu tarafından düzenlenen sempozyum kapsamında 6 oturumda kent ekonomisinden planlamaya, ulaşımdan kültürel yapıya konular ele alındı.

Sempozyumun açılışında sırasıyla Zonguldak İKK Sekreteri Birhan Şahin, TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı ve Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir birer konuşma yaptı.

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı, TMMOB’nin beş dönemdir çeşitli kentlerde düzenlediği 40’ı aşkın kent sempozyumuyla Türkiye genelinde kentlerin nasıl yönetildiğine dair geniş bir fotoğraf çektiğini; yayımladığı sonuç bildirileri ve raporlarla da sorunları ve çözüm önerilerini otaya koyarak kamuoyu ve yetkililere duyurduğunu söyledi.

Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir de, sempozyumun önemine vurgu yaparak, “Gerçekten bu sempozyumlar nerede yapılırsa yapılsın çok önemlidir. Bilimsel verileri, bilimsel aklı ve ortak düşünceyi bir arada tutabilmek ve o şehrin gelişmesini sağlamada çok önemli katkıları olmaktadır” dedi.