Toplantı Kararları
Toplantı No:
Toplantı Tarihi:
Toplantı Saati:
Toplantı Yeri:
KARAR NO 760: Emeğin bayramı 1 Mayıs'ın, Koronavirüs (Covid-19) salgını dolayısıyla gerekli tedbirler alınarak diğer emek ve meslek örgütleri ile birlikte tüm ülke düzeyinde kutlanmasına, buna yönelik yapılacak basın açıklaması vb. etkinliklerde yer alınmasına, örgütlü olduğumuz il ve ilçelerde, 1 Mayıs'ın kutlanması için yapılacak çalışmaların İl/İlçe Koordinasyon Kurullarımız aracılığıyla yürütülmesine, afiş vb. basım işleri konusunda Yürütme Kuruluna yetki verilmesine,
KARAR NO 761: 29 Nisan 2021 tarihinde gerçekleştirilecek olan Türk Loydu 65. Olağan Genel Kurulunda Birliğimizi temsilen Feramuz Aşkın’ın katılmasına,
KARAR NO 762: TMMOB Kadın Sempozyumunun 8 Mayıs 2021 tarihinde uzaktan katılımlı olarak düzenlenmesine,
KARAR NO 763: Tarım ve Orman Bakanlığı Su Yönetimi Genel Müdürlüğü’nün düzenleyeceği Su Şurası’na katılım sağlanması, Birlik görüşlerinin hazırlanması ve gerekli çalışmaları yürütmek üzere Selçuk Uluata, İsmail Küçük, Baki Remzi Suiçmez ve Ayşegül Oruçkaptan, Cihan Dündar, Tores Dinçöz, Mehmet Besleme, Recep Özmetin, Murat Fırat, Selim Bayer’in katılımı ile çalışma komisyonu oluşturulmasına,
KARAR NO 764: Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü’nün, Yükseköğrenim Özel Barınma Kurumlarının denetimini yapan kurum ve kuruluşlarca yetkilendirilmiş kişilere verilen yetki belgelerinin hangi kurum ve kuruluşlar tarafından verilmesi gerektiği konusunda çalışma yapması için Makina Mühendisleri Odası, İnşaat Mühendisleri Odası, Mimarlar Odası, Elektrik Mühendisleri Odası, Kimya Mühendisleri Odası, Tekstil Mühendisleri Odası ve İçmimarlar Odası temsilcilerinin katılımı ile komisyon oluşturulmasına,
KARAR NO 765: TMMOB Arşiv ve Dokümantasyon Yönergesi hazırlamak üzere Yürütme Kuruluna görev verilmesine,
KARAR NO 766: TMMOB Kayseri İl Koordinasyon Kurulu Sekreterliği‘ne Makina Mühendisleri Odası Kayseri Şube Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Varol’un atanmasına, Sekreterya hizmetlerinin Makina Mühendisleri Odası Kayseri Temsilciliği tarafından yürütülmesine,
KARAR NO 767: TMMOB Milas İlçe Koordinasyon Kurulu Sekreterliği‘ne Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Milas İlçe Temsilcisi Tolga Ay’ın atanmasına, Sekreterya hizmetlerinin Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Milas Temsilciliği tarafından yürütülmesine,
KARAR NO 768: TMMOB Yönetim Kurulu ile İl/İlçe Koordinasyon Kurulu Sekreterleri ortak toplantısının gerçekleştirilmesine, tarih ve saatin daha sonra belirlenmesine,
KARAR NO 769: TMMOB Yönetim Kurulu ile Oda Yönetim Kurulu Başkanları ortak toplantısının gerçekleştirilmesine, tarih ve saatin daha sonra belirlenmesine,
KARAR NO 770: TMMOB adına Sekreteryası Elektrik Mühendisleri Odası'nca yürütülecek TMMOB Enerji Sempozyumu Düzenleme Kurulunun aşağıdaki isimlerden oluşmasına,
TMMOB ENERJİ SEMPOZYUMU DÜZENLEME KURULU
Cihan DÜNDAR |
TMMOB |
Ufuk ATAÇ |
TMMOB |
Ekrem POYRAZ |
TMMOB |
Selçuk ULUATA |
TMMOB |
Ersin GIRBALAR |
TMMOB |
Mehmet BESLEME |
TMMOB |
Selim BAYER |
TMMOB |
Hüsnü MEYDAN |
TMMOB |
Tevfik PEKER |
TMMOB |
Hüseyin ATICI |
TMMOB |
Cemalettin KÜÇÜK |
TMMOB |
Utkan GÜNEŞ |
TMMOB |
İsmail KÜÇÜK |
TMMOB |
Mehmet ÇELİK |
TMMOB |
Özden GÜNGÖR |
TMMOB |
Ahmet ÇOLAK |
ZİRAAT MÜHENDİSLERİ ODASI |
Ali Oğuz TÜRKYILMAZ |
MAKİNA MÜHENDİSLERİ ODASI |
Ayhan ERDOĞAN |
ŞEHİR PLANCILARI ODASI |
Barış EKMEKÇİ |
PEYZAJ MİMARLARI ODASI |
Burçin NEKAYA |
FİZİK MÜHENDİSLERİ ODASI |
Çetin KOÇAK |
JEOFİZİK MÜHENDİSLERİ ODASI |
Erkin ETİKE |
KİMYA MÜHENDİSLERİ ODASI |
Halil KORUTÜRK ÖZCAN |
ÇEVRE MÜHENDİSLERİ ODASI |
İbrahim AYSAL |
KIBRIS ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI |
Tevfik Fikret TEKİN |
JEOLOJİ MÜHENDİSLERİ ODASI |
Ali Murat CELLATOĞLU |
KIBRIS ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI |
Üner KUTALMIŞ |
KIBRIS ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI |
Veysel ÖZKAN |
İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI |
Zafer AYDIN |
GEMİ MAKİNELERİ İŞLETME MÜHENDİSLERİ ODASI |
Bülent PALA |
ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI |
Şaban FİLİZ |
ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI |
Çiğdem GÜNDOĞAN TÜRKER |
ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI |
Mehmet ÖZDAĞ |
ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI |
Seyfettin ATAR |
ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI |
Ş. Can İNCEBIYIK |
ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI |
Ali Naci ALPAY |
ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI |
Genç Ali Nihat DURSUN |
ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI |
HakanTUNA |
ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI |
Fatih MARDİNOĞLU |
ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI |
Ferhat İNAL |
ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI |
Cihangir İREN |
ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI |
Sedat GÖKMENOĞLU |
ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI |
Ahmet SÖZEN |
ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI |
Alican ÇETİNKAYA |
ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI |
Arif DÖNMEZ |
ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI |
Cemil KOCATEPE |
ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI |
Ender KELLECİ |
ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI |
İslim ARIKAN |
ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI |
İsmail Hakkı ÇAVDAR |
ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI |
Mehmet CAN |
ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI |
Mehmet MAK |
ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI |
Şaban TAT |
ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI |
Şebnem Seçkin UĞURLU |
ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI |
Tarık TARHAN |
ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI |
Kardelen KAMİŞLİ |
ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI |
Alkan ALKAYA |
ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI |
Doğukan YURTTAŞ |
ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI |
Nahit ESER |
ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI |
Umut TEMİZKAN |
ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI |
Zeynep HASIRCI TUĞCU |
ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI |
Bişar TUTUŞ |
ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI |
Eray YAĞIZ |
ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI |
Teoman ALPTÜRK |
ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI |
Yücel Yaşar BÜYÜKLÜ |
ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI |
Turay Volkan AYANOĞLU |
ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI |
H.Avniİ GÜNDÜZ |
ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI |
Halil Suat TÜRKER |
ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI |
İlknur YILMAZ |
ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI |
Muammer ARGÜN |
ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI |
Tanay Sıdkı UYAR |
ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI |
Remzi ÇINAR |
ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI |
İlhan METİN |
ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI |
Suat YILMAZ |
ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI |
Emir BİRGÜN |
ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI |
Serdar PAKER |
ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI |
İlker CEYLAN |
ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI |
İrfan ŞENLİK |
ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI |
Erim ARICI |
ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI |
Cemil ÜNAL |
ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI |
KARAR NO 771: TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası'nın; İzmir Şube hizmetlerinde kullanılmakta olan, İzmir İli, Tire İlçesi, 208 Ada, 4 Parselde kayıtlı Yeni Mahalle, Akyol Caddesi No:6 adresinde kayıtlı taşınmazın TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası adına satışının gerçekleştirilmesi ve tapu işlemleri konusunda TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası İzmir Şube Yönetim Kurulu Başkanı Eylem Ulutaş Ayatar (TC Kimlik No:….), Şube Yönetim Kurulu Sekreter Üyesi Rahmi Alper (TC Kimlik No: …..), Şube Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Tolga Oktay Gül (TC Kimlik No:….) ve Tire Temsilcisi Türker Peştemalcıoğlu’nun herhangi ikisinin müştereken yetkilendirilmeleri yönlü talebinin uygunluğuna,
KARAR NO 772: TMMOB Makina Mühendisleri Odası'nın; Oda hizmetlerinde kullanılmakta olan, Mardin İli, Merkez İlçesi, Diyarbakır Kapı Mahallesi, Kargir Apartmanı, No: 1/12 adresinde kayıtlı taşınmazın TMMOB Makina Mühendisleri Odası adına satışının gerçekleştirilmesi ve tapu işlemleri konusunda TMMOB Makina Mühendisleri Odası Diyarbakır Şube Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Emin Tümür (TC Kimlik No:….), Şube Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Cengiz Ataman’ın (TC Kimlik No:….) münferiden yetkilendirilmeleri yönlü talebinin uygunluğuna,
KARAR NO 773: TMMOB Makina Mühendisleri Odası'nın; Oda hizmetlerinde kullanılmak üzere, Siirt İli, Merkez İlçesi, Bahçelievler Mahallesi, 1406 Sokak No: 14 Asma Kat adresinde kayıtlı taşınmazın TMMOB Makina Mühendisleri Odası adına satın alınması ve tapu işlemleri konusunda TMMOB Makina Mühendisleri Odası Diyarbakır Şube Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Emin Tümür (TC Kimlik No:….), Şube Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Cengiz Ataman’ın (TC Kimlik No:….) münferiden yetkilendirilmeleri yönlü talebinin uygunluğuna,
KARAR NO 774: Aşağıda isimleri yazılı yabancı uyruklu mühendis ve mimarların Odalarının görüşleri doğrultusunda ülkemizde çalışmalarının uygun bulunduğunun Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'na bildirilmesine,
Mısır uyruklu Mekatronik Mühendisi Ahmed Alaa Awad ELKAREF, Azerbaycan uyruklu Endöstri Mühendisi Elnur HASHIMOV, Tunus uyruklu Bilgisayar Mühendisi Youssef AIDANI, Afganistan uyruklu İnşaat Mühendisi Zakirullah HAJI ABDUL QADUS, Azerbaycan uyruklu Elektrik ve Elektronik Mühendisi Elshad ISAZADE, Pakistan uyruklu Elektrik ve Elektronik Mühendisi Farjad Bin SAJJAD ALI SHAH, Pakistan uyruklu Makina Mühendisi Umair ASLAM,
KARAR NO 775: Bir sonraki Yönetim Kurulu toplantısının 2 Mayıs 2021 Pazar günü saat 16.00’da yapılmasına,
KARAR VERİLDİ.
Emin KORAMAZ, Selçuk ULUATA, Tores DİNÇÖZ, M.Birkan SARIFAKIOĞLU, Cihan DÜNDAR, Ufuk ATAÇ, Ekrem POYRAZ, Can DURGU, Feramuz AŞKIN, Yaşar ÜZÜMCÜ, A.Ülkü KARAALİOĞLU, Ata Can KALE, Murat FIRAT, Ali Burak YENER, Mehmet BESLEME, Niyazi KARADENİZ, Cemalettin KÜÇÜK, Ayşegül AKINCI YÜKSEL, İsmet ASLAN(Katılmadı), Mehmet ÇELİK, Ayşegül ORUÇKAPTAN, Deniz KİMYON TUNA, Emre FİDAN , Baki Remzi SUİÇMEZ