TMMOB ANTALYA İKK'DAN AFET KOORDİNASYON MERKEZLERİNE VE YANGINDAN ETKİLENEN KÖYLERE ZİYARET

06.08.2021

TMMOB Antalya İl Koordinasyon Kurulu, Manavgat'ta 28 Temmuz 2021 tarihinde başlayan ve halen devam eden yangınlar ile ilgili olarak Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Manavgat Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezleri ile; yangından etkilenen Evrenseki, Kalemler ve Oymapınar bölgelerindeki köyleri 5 Ağustos 2021 tarihinde ziyaret ederek incelemeler gerçekleştirdi.

Afet bölgesinde yaşananları ve afet sonrası yapılacakların da değerlendirildiği ziyaretlerde, afet koordinasyon merkezlerindeki yetkililer ve yöre halkı ile görüşmeler yapılmıştır.

Ziyaretler, inceleme ve değerlendirmelerin ardından TMMOB Antalya İl Koordinasyon Kurulu; "Manavgat Belediyesi sınırlarında  37 köy ve 1250 yapının yangından zarar gördüğü, 2 antik kentin yandığı ve zarar gören evlerin yıkımının başladığı öğrenilmiştir. Bölgede barınmayı sağlamak üzere Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından konteynerlerin temin edilmeye başlandığı gözlenmiştir. Afet sonrası gerçekleştirilecek dayanışma organizasyonlarında TMMOB de elinden geleni yapmaya hazırdır. TMMOB Antalya İl Koordinasyon Kurulu Olarak yangından etkilenen tüm halkımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiriz." açıklamalarında bulundu.