Toplantı Kararları
Toplantı No:
Toplantı Tarihi:
Toplantı Saati:
Toplantı Yeri:
KARAR NO 244: Çevre Mühendisleri Odası'nı temsilen TMMOB Yönetim Kurulu üyeliğini sürdüren Bülent Onat'ın yerel seçimlerde belediye başkan aday adayı olduğu için Yönetim Kurulu üyeliğinden istifa ettiğini bildirmesi üzerine, TMMOB Ana Yönetmeliği'nin 22. maddesi uyarınca Yönetim Kurulu toplantılarına ilgili Odanın Yedek Üyesi Zeyneti Bayrı Ünal'ın asıl üye olarak katılması için kendisine çağrıda bulunulmasına,
KARAR NO 245: TMMOB 45. Dönem II. Danışma Kurulu Toplantısının 9 Şubat 2019 tarihinde Ankara'da gerçekleştirilmesine,
KARAR NO 246: TMMOB Kamusal Bakış Sempozyumu’nun adının Düzenleme Kurulu’nun önerisi doğrultusunda “TMMOB Kamucu Politikalar Sempozyumu” olarak değiştirilmesine,
KARAR NO 247: TMMOB Kamucu Politikalar Sempozyumu’nun 22-23 Kasım 2019 tarihlerinde Ankara’da gerçekleştirilmesine,
KARAR NO 248: TMMOB Kadın Sempozyumu'nun 23 Şubat 2019 tarihinde Ankara'da gerçekleştirilmesine,
KARAR NO 249: TMMOB Zonguldak İl Koordinasyon Kurulu aracılığı ile Mühendisler ve Mimarlar Derneği'ne kullanma hakkı devredilen ve lokal olarak kullanılmakta olan mekan ile ilgili sorunların çözümü ve alacakların tahsili konularında her türlü hukuksal girişimde bulunmak ve gerekli görüşmeleri yapmak üzere Yürütme Kuruluna görev ve yetki verilmesine,
KARAR NO 250: TMMOB Yönetim Kurulu ile Oda Başkanları Ortak Toplantısının 8 Şubat 2019 tarihinde Ankara'da gerçekleştirilmesine,
KARAR NO 251: 24 Kasım 2018 tarih 224 sayılı Yönetim Kurulu kararın aşağıdaki şekilde değiştirilmesine;
5307 Sıvılaştırılmış Petrol Gazları (LPG) Piyasası Kanunu ve 16 Aralık 2012 tarihinde Resmi Gazete ’de yayımlanan Sıvılaştırılmış Petrol Gazları (LPG) Piyasası Eğitim ve Sorumlu Müdür Yönetmeliği kapsamında;
2019 yılı için; LPG Dolum Tesisi Sorumlu Müdür, LPG Otogaz İstasyonları Sorumlu Müdür, LPG Otogaz İstasyonları Sorumlu Müdür (A Sınıfı İSG Uzmanları), LPG Yetkili İşletme ve Teknik Personel “Eğitim” ücretlerinin 115 TL/gün; ilgili “Sertifika” ücretlerinin 100 TL, ilgili "Belge" ücretlerinin 100 TL olarak belirlenmesine, Belge ve Sertifika yenileme ücretlerinin 50 TL olarak belirlenmesine
KARAR NO 252: TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası Elektrikli Kara Araçları ve Bu Araçların Şarjlarına Dair Elektrik Mühendisliği Hizmetleri Yönetmeliği üzerinde çalışma yapmak üzere Elektrik Mühendisleri Odası ve Makina Mühendisleri Odası temsilcilerinin katılımı ile komisyon kurulmasına,
KARAR NO 253: Birliğimize ait sosyal medya hesaplarının profesyonel kullanımına ilişkin gerekli sözleşmenin yapılması konusunda Yürütme Kuruluna görev ve yetki verilmesine,
KARAR NO 254: TMMOB Enerji Sempozyumu Düzenleme Kurulu’nun aşağıdaki isimlerden oluşmasına,
TMMOB ENERJİ SEMPOZYUMU DÜZENLEME KURULU
Ufuk ATAÇ |
TMMOB |
Ekrem POYRAZ |
TMMOB |
Mehmet BESLEME |
TMMOB |
Niyazi KARADENİZ |
TMMOB |
Cemalettin KÜÇÜK |
TMMOB |
Ayşegül ORUÇKAPTAN |
TMMOB |
Zeyneti Bayri ÜNAL |
Çevre M.O. |
Süleyman MERCAN |
Harita ve Kadastro M.O. |
Recep VADI |
Harita ve Kadastro M.O. |
Ayhan ERDOĞAN |
Harita ve Kadastro M.O. |
Ramazan AKKOÇ |
Harita ve Kadastro M.O. |
Ahmet GÖKSOY |
İnşaat M.O. |
Nihat NOYAN |
İnşaat M.O. |
Çetin KOÇAK |
Jeofizik M.O. |
Tevfik Fikret TEKİN |
Jeoloji M.O. |
İfakat Nejla ŞAYLAN |
Jeoloji M.O. |
Barış BİLMEZ |
Jeoloji M.O. |
Ali UĞURLU |
Kimya M.O. |
Şaziye Işın ÇAVDAR |
Kimya M.O. |
Müzeyyen Nilgin ERCAN |
Kimya M.O. |
Görkem ÇELİK |
KTMMOB - Elektrik M.O. |
Ali Murat CELLATOĞLU |
KTMMOB - Elektrik M.O. |
Zeka FINDIK |
KTMMOB - Elektrik M.O. |
Fatma Meral KOÇER |
Maden M.O. |
Deniz AYDIN |
Maden M.O. |
Şayende YILMAZ |
Makina M.O. |
Yunus YENER |
Makina M.O. |
Sait BAHÇE |
Makina M.O. |
İsmail KÜÇÜK |
Meteoroloji M.O. |
Semra ARSLAN |
Mimarlar M.O. |
Gizem KARABAY CAN |
Peyzaj M.O. |
Fatih TEKİN |
Şehir Plancıları O. |
Mehmet Ali DAYIOĞLU |
Ziraat M.O. |
Abdussamed UÇAMAN |
Ziraat M.O. |
Gazi İPEK |
Elektrik M.O. |
Mehmet TURGUT |
Elektrik M.O. |
İbrahim SARAL |
Elektrik M.O. |
Şakir AYDOĞAN |
Elektrik M.O. |
Kübülay ÖZBEK |
Elektrik M.O. |
Evindar AYDIN |
Elektrik M.O. |
Neval ŞİMŞEK |
Elektrik M.O. |
Mehmet MAK |
Elektrik M.O. |
Uğur BİCAN |
Elektrik M.O. |
Mehmet Ufuk GÜR |
Elektrik M.O. |
İlhan METİN |
Elektrik M.O. |
Ömer ADIŞEN |
Elektrik M.O. |
Turay Volkan AYANOĞLU |
Elektrik M.O. |
Mehmet ORAK |
Elektrik M.O. |
Hüsnü Gül TEKİN |
Elektrik M.O. |
Mehmet CEYLAN |
Elektrik M.O. |
Alican ÇETİNKAYA |
Elektrik M.O. |
Cengiz ACAR |
Elektrik M.O. |
İdris BENEK |
Elektrik M.O. |
Sema BAYHAN |
Elektrik M.O. |
Armanc EŞİN |
Elektrik M.O. |
Bişar TUTUŞ |
Elektrik M.O. |
Vahdettin YETKİN |
Elektrik M.O. |
Ufuk BULUT |
Elektrik M.O. |
Kemal Gökden SÖKMEN |
Elektrik M.O. |
Bayram ARSLAN |
Elektrik M.O. |
Murat KAYA |
Elektrik M.O. |
Ender KELLECİ |
Elektrik M.O. |
Arif NACAROĞLU |
Elektrik M.O. |
Nahit ESER |
Elektrik M.O. |
Memik DEMİR |
Elektrik M.O. |
Cemil ÜNAL |
Elektrik M.O. |
Tanay Sıtkı UYAR |
Elektrik M.O. |
Şebnem SEÇKİN UĞURLU |
Elektrik M.O. |
Emrullah ÇEVİRME |
Elektrik M.O. |
Üstün GÜLEÇ |
Elektrik M.O. |
Umut TEMİZKAN |
Elektrik M.O. |
Murat KARDAŞ |
Elektrik M.O. |
Ali Ekber ÖZDEMİR |
Elektrik M.O. |
Mehmet ÖZDAĞ |
Elektrik M.O. |
Bülent ÇUHADAROĞLU |
Elektrik M.O. |
Emre AKYÜZ |
Elektrik M.O. |
Enver ERKUL |
Elektrik M.O. |
Erdal APAÇIK |
Elektrik M.O. |
Erhan KARAÇAY |
Elektrik M.O. |
Eylem ÖLMEZOĞLU |
Elektrik M.O. |
Hacı Ali YİĞİT |
Elektrik M.O. |
Hamza KOÇ |
Elektrik M.O. |
Hulki ARTUT |
Elektrik M.O. |
İlhan METİN |
Elektrik M.O. |
İsa GÜNGÖR |
Elektrik M.O. |
Mehmet Ali KARANFİL |
Elektrik M.O. |
Mehmet TANRIKULU |
Elektrik M.O. |
Metin TELATAR |
Elektrik M.O. |
Özgür TORAMAN |
Elektrik M.O. |
Remzi ÇINAR |
Elektrik M.O. |
Yıldız DURUKAN |
Elektrik M.O. |
Cansel ASLAN |
Elektrik M.O. |
Bilal GÜMÜŞ |
Elektrik M.O. |
Mehmet Siraç ÖZERDEM |
Elektrik M.O. |
KARAR NO 255: TMMOB Planlama Süreçleri ve Mekansal İlişkiler Sempozyumu Düzenleme Kurulu’nun aşağıdaki isimlerden oluşmasına,
TMMOB PLANLAMA SÜREÇLERİ VE MEKANSAL İLİŞKİLER SEMPOZYUMU DÜZENLEME KURULU
Atacan KALE |
TMMOB |
Tores DİNÇÖZ |
TMMOB |
Ayşegül ORUÇKAPTAN |
TMMOB |
Deniz KİMYON TUNA |
TMMOB |
Zeyneti BAYRI ÜNAL |
Çevre M.O. |
Gazi İPEK |
Elektrik M.O. |
Recep VADİ |
Harita ve Kadastro M.O. |
Hüseyin KAYA |
İnşaat M.O. |
Songül ÜZGÜN |
Mimarlar O. |
Şükran ŞAHİN |
Peyzaj M.O. |
Ayhan ERDOĞAN |
Şehir Plancıları O. |
KARAR NO 256: TMMOB Dünya Su Günü Sempozyumu Düzenleme Kurulu'nun aşağıdaki isimlerden oluşmasına,
TMMOB DÜNYA SU GÜNÜ SEMPOZYUMU DÜZENLEME KURULU
Baki Remzi SUİÇMEZ |
TMMOB |
Yaşar ÜZÜMCÜ |
TMMOB |
Mehmet BESLEME |
TMMOB |
Gazi İPEK |
Elektrik M.O. |
Mehmet BİNGÖL |
Gıda M.O. |
Orhan AKDENİZ |
Harita ve Kadastro M.O. |
Ahmet GÖKSOY |
İnşaat M.O. |
Ceylan ÖZKUL |
İnşaat M.O. |
Harun ERPOLAT |
Makina M.O. |
Gazi BOYRACI |
Jeofizik M.O. |
Doç.Dr.Ahmet APAYDIN |
Jeoloji M.O. |
Dr.Ali UĞURLU |
Kimya M.O. |
İsmail ODABAŞI |
Makina M.O. |
Volkan MÜFTÜOĞLU |
Peyzaj M.O. |
Murat ASLAN |
Ziraat M.O. |
KARAR NO 257: TMMOB Mühendis, Mimar ve Şehir Plancılarının Güncel Sorunları ve Çözüm Önerileri Kurultayı Düzenleme Kurulu’nun aşağıdaki isimlerden oluşmasına,
TMMOB MÜHENDİS, MİMAR VE ŞEHİR PLANCILARININ GÜNCEL SORUNLARI VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİ KURULTAYI DÜZENLEME KURULU
Emin KORAMAZ |
TMMOB |
Selçuk ULUATA |
TMMOB |
Tores DİNÇÖZ |
TMMOB |
M.Birkan SARIFAKIOĞLU |
TMMOB |
Zeyneti BAYRI ÜNAL |
TMMOB |
Ufuk ATAÇ |
TMMOB |
Ekrem POYRAZ |
TMMOB |
Can DURGU |
TMMOB |
Hakan GÜNAY |
TMMOB |
Yaşar ÜZÜMCÜ |
TMMOB |
A.Ülkü KARAALİOĞLU |
TMMOB |
Ata Can KALE |
TMMOB |
Murat FIRAT |
TMMOB |
Ali Burak YENER |
TMMOB |
Mehmet BESLEME |
TMMOB |
Niyazi KARADENİZ |
TMMOB |
Cemalettin KÜÇÜK |
TMMOB |
Ayşegül AKINCI YÜKSEL |
TMMOB |
İsmet ASLAN |
TMMOB |
Mehmet ÇELİK |
TMMOB |
Ayşegül ORUÇKAPTAN |
TMMOB |
Deniz KİMYON TUNA |
TMMOB |
Emre FİDAN |
TMMOB |
Baki Remzi SUİÇMEZ |
TMMOB |
KARAR NO 258: TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası'nın; Gaziantep İli, Şahinbey İlçesi, Bey Mahallesi 1051 ada, 130 parselde 773 m2 arsa üzerinde yer alan binanın 25/1000 arsa paylı 2.kat, 12 no.lu bağımsız bölümün satın alınması ve tapu işlemlerinin yürütülmesi için Ziraat Mühendisleri Odası Gaziantep Şube Başkanı Abdulkadir DENİZ ve Şube II.Başkanı Sedat GÖKOĞLU'nun müştereken yetkilendirilmesi yönlü talebinin uygunluğuna,
KARAR NO 259: TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası'nın; Gaziantep İli, Şahinbey İlçesi, Alaybey Mah., 57 pafta, 892 ada, 470 parsel, 2.katta bulunan 125/6400 hisseli eski hizmet binasının satılması ve tapu işlemlerinin yürütülmesi için Ziraat Mühendisleri Odası Gaziantep Şube Başkanı Abdulkadir DENİZ ve Şube II.Başkanı Sedat GÖKOĞLU'nun müştereken yetkilendirilmesi yönlü talebinin uygunluğuna,
KARAR NO 260: TMMOB Mardin İl Koordinasyon Kurulu Sekreterliği’ne İnşaat Mühendisleri Odası Mardin İl Temsilcisi Mehmet ASLAN’ın atanmasına, Sekreterya hizmetlerinin İnşaat Mühendisleri Odası Mardin İl Temsilciliği tarafından yürütülmesine,
KARAR NO 261: TMMOB Karadeniz Ereğli İlçe Koordinasyon Kurulu Sekreterliği’ne Makine Mühendisleri Odası Karadeniz Ereğli İlçe Temsilcisi İsmail DONAT’ın atanmasına, Sekreterya hizmetlerinin Makine Mühendisleri Odası Karadeniz Ereğli Temsilciliği tarafından yürütülmesine,
KARAR NO 262: TMMOB Trabzon İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri görevinden istifa eden Şaban Bülbül'ün yerine TMMOB Trabzon İl Koordinasyon Kurulu Sekreterliği’ne Makina Mühendisleri Odası Trabzon Şubesi Başkanı Fulya BANKOĞLU’nun atanmasına, Sekreterya hizmetlerinin Makine Mühendisleri Odası Trabzon Şubesi tarafından yürütülmesine,
KARAR NO 263: Şube Yönetim Kurulu üyeliği sona eren TMMOB Muğla İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Görkem Acar'ın İl Koordinasyon Kurulu Sekreterliği görevinin sonlandırılmasına, TMMOB İl / İlçe Koordinasyon Kurulları Yönetmeliği’nin 3. Maddesi uyarınca Mimarlar Odası’ndan yeni temsilcinin istenmesine,
KARAR NO 264: Şube Yönetim Kurulu üyeliği sona eren TMMOB Gaziantep İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Kenan Seçkin'in İl Koordinasyon Kurulu Sekreterliği görevinin sonlandırılmasına, TMMOB İl / İlçe Koordinasyon Kurulları Yönetmeliği’nin 3. Maddesi uyarınca Ziraat Mühendisleri Odası’ndan yeni temsilcinin istenmesine,
KARAR NO 265: TMMOB Kamucu Politikalar Sempozyumu Düzenleme Kurulu'na Dilek BEKİROĞLU (İMO)'nun eklenmesine,
KARAR NO 266: TMMOB Yapı Denetimi Sempozyumu Düzenleme Kurulu'na Dilek BEKİROĞLU (İMO), Leman ARDOĞAN (Mimarlar O.) ve Erdal KUTLU (Peyzaj M.O.)'nun eklenmesine,
KARAR NO 267: TMMOB Enerji Çalışma Grubu Çalışma Programının uygunluğuna,
KARAR NO 268: TMMOB Emekli Mühendis, Mimar ve Şehir Plancıları Çalışma Grubu Çalışma Programının uygunluğuna,
KARAR NO 269: TMMOB Doğa ve Çevre Sorunları Çalışma Grubu Çalışma Programının uygunluğuna,
KARAR NO 270: TMMOB Teoman Öztürk Öğrenci Evi ve Sosyal Tesisi'nin temizlik, bakım vb. işlerine yönelik olarak Karçal firması ile yapılan sözleşmenin yenilenmesi için Yürütme Kuruluna görev ve yetki verilmesine,
KARAR NO 271: TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası'nın; Adana İli, Seyhan İlçesi, 1456 Ada, 145 Parsel'de bulunan, Cemalpaşa Mah., Bahar Cad., Eras Apt., Kat:1, Daire: 4 adresine kayıtlı hizmet binasının satılması ve tapu işlemlerinin yürütülmesi için Jeoloji Mühendisleri Odası Adana Şube Başkanı Mehmet Tatar ve Şube Yönetim Kurulu Üyesi Emre BÜYÜKÖZER'in müştereken yetkilendirilmesi yönlü talebinin uygunluğuna,
KARAR NO 272: TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası'nın; Adana İli, Çukurova İlçesi, Mahfesığmaz Mahallesi 7911 ada, 13 parselde, Adnan Kahveci Bulvarı, 79020 Sok., Mermertaş Apt., Kat:1 adresinde bulunan dairenin satın alınması ve tapu işlemlerinin yürütülmesi için Jeoloji Mühendisleri Odası Adana Şube Başkanı Mehmet Tatar ve Şube Yönetim Kurulu Üyesi Emre BÜYÜKÖZER'in müştereken yetkilendirilmesi yönlü talebinin uygunluğuna,
KARAR NO 273: Aşağıda isimleri yazılı yabancı uyruklu mühendis ve mimarların Odalarının görüşleri doğrultusunda ülkemizde çalışmalarının uygun bulunduğunun Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'na bildirilmesine,
İran uyruklu Bilgisayar Mühendisi Ghasem ALIABBASİ, Arnavutluk uyruklu Bilgisayar Mühendisi Irma DIBRA, Yunanistan uyruklu Bilgisayar Mühendisi Giousouf Akrampa CHASAN, Afganistan uyruklu İnşaat Mühendisi Abdul Mujeeb AHMADOGHLU, Pakistan uyruklu Elektronik Mühendisi Wagas HUSSAIN.
KARAR NO 274: Bir sonraki Yönetim Kurulu toplantısının 12 Ocak 2019 Cumartesi günü saat 14.00’da yapılmasına,
KARAR VERİLDİ.
Emin KORAMAZ, Selçuk ULUATA, Tores DİNÇÖZ, M.Birkan SARIFAKIOĞLU Bülent ONAT(Katılmadı), Ufuk ATAÇ, Ekrem POYRAZ, Can DURGU, Feramuz AŞKIN, Yaşar ÜZÜMCÜ, A.Ülkü KARAALİOĞLU, Turan AYÇİÇEK, Murat FIRAT, Ali Burak YENER, Mehmet BESLEME, Niyazi KARADENİZ, Cemalettin KÜÇÜK(Katılmadı), İsmail KÜÇÜK, İsmet ASLAN(Katılmadı), Mehmet ÇELİK, Ayşegül ORUÇKAPTAN, Deniz KİMYON TUNA, Emre FİDAN, Baki Remzi SUİÇMEZ