İSTANBUL İKK: BİNLERCE KİŞİ, EMEĞİN HAKLARI İÇİN BAKIRKÖY’DE BULUŞTU!

24.12.2018

DİSK, KESK, TMMOB ve TTB’nin çağrısıyla düzenlenen İstanbul Bölge Mitingi, 22 Aralık 2018 tarihinde Bakırköy’de gerçekleştirildi.

Binlerce kişinin katılımı ve büyük bir coşkuyla gerçekleşen mitingde, TMMOB üyeleri “Krize Karşı Emeğimize, Mesleğimize ve Haklarımıza Sahip Çıkıyoruz!” pankartıyla yürüdü.

Miting bileşenleri adına ortak açıklamayı KESK Eş Genel Başkanı Aysun Gezen okudu. AKP İktidarının uyguladığı politikalarla, krizin faturasının emekçilere çıkarıldığının ifade edildiği açıklamada, “Üçte ikisi özel sektöre ve bankalara ait 467 milyar dolar dış borç 81 milyona ödetilmek isteniyor. Küçük bir azınlığın borcunu, zamlarla, adaletsiz vergilerle, işsizlik tehdidiyle halkın yüzde 99’u olarak bizlerin sırtına yıkılmaya çalışıyorlar. İşçilerin kıdem tazminatını fonla, kamu emekçilerinin iş güvencesinin son kırıntılarını esnek, performansa dayalı çalışmayla, kamusal emeklilik ve sosyal güvenlik hakkımızı ise üç yıl süreli zorunlu bireysel emeklilik sistemi ile yok etmeyi planlıyorlar.” denildi.