TMMOB BURSA IL KOORDİNASYON KURULU: KONUNUN TAKİPÇİSİYİZ REKTÖRLÜĞÜN YANLIŞTAN DÖNMESİNİ, SORUŞTURMAYI DURDURMASINI BEKLİYORUZ KAYIHAN PALA YALNIZ DEĞİLDİR

21.07.2020

TMMOB Bursa İl Koordinasyon Kurulu Bursa Uludağ Üniversitesi'nde Prof. Dr. Kayıhan Pala ile ilgili açılan soruşturmaya ilişkin 21 Temmuz 2020 tarihinde bir basın açıklaması yaptı.

TMMOB BURSA IL KOORDİNASYON KURULU; KONUNUN TAKİPÇİSİYİZ.
REKTÖRLÜĞÜN YANLIŞTAN DÖNMESİNİ,
SORUŞTURMAYI DURDURMASINI BEKLİYORUZ.
KAYIHAN PALA YALNIZ DEĞİLDİR.

Prof. Dr. Kayıhan Pala, bugün, Bursa Uludağ Üniversitesi Rektörlü binasında, hakkında açılan soruşturma nedeniyle savunmasını verdi.

Prof. Dr. Kayıhan Pala' nin soruşturmaya konu yaptığı açıklamalar, bir Halk Sağlığı uzmanı ve bilim insanı olma sorumluluğunun gereğidir. Yapılan açıklamaların Üniversite veya Üniversitedeki görevi ile ilgisi bulunmamaktadır.
Rektörlüğün soruşturma kararı, yersizdir, yanlıştır, hukuksuzdur. Rektörlük bu yanlıştan dönmelidir.

TTB Merkez Konseyi ve Bursa Tabip Odasının çağrısı ile Rektörlük binası önünde bir araya gelen kurum temsilcileri, Prof. Dr. Kayıhan Pala ile ilgili açılan soruşturmanın yanlış olduğu ve Rektörlüğün bundan vazgeçmesi gerektiğini belirtip, konunun takipçisi olacaklarını ve dayanışmayı sürdüreceklerini ifade ettiler.

Bursa Tabip Odası ile Dayanışma içinde ve konunun takipçisi olan TMMOB Bursa Il Koordinasyon kurulu, KESK Bursa Şubeler Platformu, Bursa Barosu, TUMTIS Bursa Şubesi gibi Emek, Meslek örgütleri ile Demokrasi Güçleri de Bursa Tabip Odasını ve Prof. Dr. Kayıhan Pala' yı yalnız bırakmadılar.

#KayıhanPalaYalnızDeğildir

TMMOB Bursa İl Koordinasyon Kurulu