TMMOB DÜNYA GIDA GÜNÜ 2021 SEMPOZYUMU 16 EKİM 2021'DE...

08.10.2021

TMMOB örgütlülüğünün Gıda Mühendisleri Odası, Kimya Mühendisleri Odası ve Ziraat Mühendisleri Odası olarak her yıl düzenlenen TMMOB Dünya Gıda Günü Sempozyumu bu yıl 16 Ekim 2021 tarihinde gerçekleştirilecek.

Bu kapsamda TMMOB Dünya Gıda Günü 2021 Sempozyumu, "Gıda ve Tarımın Ekonomi Politiği Üzerine Eylemlerimiz Geleceğimizdir" ana teması ile 16 Ekim 2021 Cumartesi günü 14.00–16.30 saatleri arasında, TMMOB Gıda Mühendisleri Odası YouTube kanalı üzerinden canlı olarak yayınlanacak.

Sempozyumun açılış konuşmaları üç Oda adına TMMOB Gıda Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar ÜZÜMCÜ, TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin KORAMAZ ve FAO Türkiye Temsilci Yardımcısı Ayşegül SELIŞIK tarafından gerçekleştirilecek.

Panel bölümü ise Ziraat Mühendisleri Odası YK Başkanı Baki Remzi SUİÇMEZ’in kolaylaştırıcılığında "Gıda ve Tarımda Üretim, Pahalılık ve Gelecek" ana başlığında düzenlenecek. Bu bölümde Prof. Dr. Aziz EKŞİ tarafından "Tarımsal Üretimin Geleceği", Gıda Mühendisi İbrahim KAYA tarafından "Gıda Üretimi ve Gıda Sanayinin Geleceği" ve İktisatçı/ Yazar Mustafa SÖNMEZ tarafından "Gıda Fiyatlarındaki Artış ve Pahalılık" konu başlığına yönelik açıklamalar yapılacak.

Sempozyumu izleyebileceğiniz youtube kanalı:

(https://www.youtube.com/channel/UC1nkQR5Ya31X3MtedCUsGig)

Katılımınızı dileriz!