TMMOB HEYETİ ORMAN YANGINLARININ YAŞANDIĞI MUĞLA'DA

16.09.2021

Aralarında TMMOB Yönetim Kurulu Başkan Emin Koramaz, Yönetim Kurulu üyelerimiz, bağlı Oda Başkanlarımız ve İl Koordinasyon Kurulu üyelerimizin de bulunduğu TMMOB Heyeti, yaz aylarında yaşanan yangınlar nedeniyle orman alanlarında büyük kayıplar yaşayan bölgeleri ziyaret ediyor.

İlk olarak Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ı ziyaret eden TMMOB Heyeti, yaşanan kayıplar nedeniyle başsağlığı dileyerek, bölgedeki duruma ilişkin fikir alışverişinde bulundu. TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz ziyarette, yangınlarla ve diğer afetlerle mücadele için risk yönetiminin önemine vurgu yaparak, bu alanda TMMOB ve Bağlı odalarının Yerel yönetimlerle ortak çalışmaya hazır olduğunu ifade etti.

Bölgedeki çalışmalarını 2 gün boyunca sürdürecek olan TMMOB Heyeti Bodrum Belediye Başkanlığının ardından Milas Belediye Başkanını ve Muğla Büyükşehir Belediye Başkanını da ziyaret ederek bölgedeki güncel durum ve ortak yürütülecek faaliyetler hakkında görüş alışverişinde bulunacak.

Milas’a bağlı İkizköy’de Temmuz ayından bu yana devam eden Akbelen Ormanı Çadır Nöbeti’ni de ziyaret edecek. Gün içinde ayrıca Bodrum, Milas ve Muğla İl Koordinasyon Kurulları ve bu kentlerde buluna şube yönetimleri ile toplantılar gerçekleştirilecek.

TMMOB Heyeti Çalışmaları 17 Eylül 2021 Cuma Günü Antalya’da sürdürecek.

 Bodrum Belediye Başkanlığını ziyaret eden TMMOB Heyetinde şu isimler bulunuyor: Emin Koramaz TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı, Selçuk Uluata TMMOB Yönetim Kurulu 2. Başkanı, Dersim Gül TMMOB Genel Sekreteri, Hüsnü Meydan TMMOB Yönetim Kurulu Üyesi, Orhan Sarıaltun TMMOB Yönetim Kurulu Üyesi, Ülkü Karaalioğlu TMMOB Yönetim Kurulu Üyesi, Ayşegül Akıncı Yüksel TMMOB Yönetim Kurulu Üyesi, Özden Güngör TMMOB Yönetim Kurulu Üyesi, Ufuk Ataç TMMOB Yönetim Kurulu Üyesi, Halil Gezer TMMOB Yönetim Kurulu Üyesi, Ali Uğurlu Kimya Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı, Faruk İlgün Jeoloji Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu 2. Başkanı, Arife Kurtoğlu Makine Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Üyesi, Levent Darı İnşaat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Üyesi, Oğuz Develi Mimarlar Odası Yönetim Kurulu Yedek Üyesi, Görkem Acar (Muğla İKK sekreteri), Tolga Ay (Milas İKK Sekreterleri),  Levent Kalyon (Bodrum İKK Sekreteri) ile Bodrum ve Milas birim temsilcileri.