TMMOB KOCAELİ İKK: 1 MAYIS İZNİNE ACİLEN CEVAP VERİLMELİ

15.04.2022

TMMOB Kocaeli İKK Sekreteri Murat Kürekçi, DİSK Bölge Temsilcisi Vedat Küçük, KESK Dönem Sözcüsü Erdal Karakuş, Kocaeli Tabip Odası Başkanı Ömer Ardaman; 1 Mayıs Birlik Mücadele ve Dayanışma Günü nerede toplanılacağına ilişkin 15 Nisan 2022 tarihinde bir basın açıklaması yaptı.

Heyet kaymakamlığa yaptığı başvurunun acilen cevaplanması gerekliliğinin altını çizdi.

Açıklamada; "Bizler DİSK, KESK, TMMOB, TTB Kocaeli Örgütleri olarak, 2022 yılı 1 Mayıs Birlik Mücadele ve Dayanışma Günü kapsamında, İzmit Kaymakamlığına yapmış olduğumuz yazılı başvuru ve İlçe Kaymakamı Yusuf Ziya Çelikkaya ile yaptığımız görüşmede, öncelikle "İzmit Kent Meydanı" ve ikincil olarak "Anıtpark Meydanı" alanlarını talep etmiş bulunmaktayız.

Önemli bir hazırlık gerektiren bu etkinlik için henüz Kamu İdaresince tarafımıza bir dönüş yapılmadığımdan, bu konudaki kararlılığımızı ve talebimizi buradan tekrar ifade ediyoruz. Alan talebimiz acilen cevap bulmalıdır. Emek kenti Kocaelimizde yıllardır, işçi, memur, köylü, alınteriyle geçinen tüm kesimlerin sorunlarını ve buna bağlı taleplerini 1 Mayıs alanlarımızda dile getirdik ve bu kentte önemli bir geleneğin de oluşmasını sağladık. On binleri, yüz binleri bir araya getirdik.

Biliyoruz ki fabrikalarda, tarlalarda, işyerlerinde çalışan üreten biziz ve bunun karşılığı olan ekonomik, özlük ve demokratik haklarımızı dile getireceğimiz en önemli gün; kuşkusuz 1 Mayıs'tır. Sömürüsüz, barışçıl, müreffeh ve daha demokratik bir Türkiye için bugünden tüm halkımızı 1 Mayıs alanımıza davet ediyor, taleplerimizi ortaklaştırarak coşku dolu bir emek bayramını birlikte kutlamaya davet ediyoruz." denildi.