BOLU EMEK VE DEMOKRASİ ÖRGÜTLERİ: ARKADAŞLARIMIZI ASLA YALNIZ BIRAKMAYACAĞIZ

26.04.2022

Kardelen Meydanı’nda 26 Nisan 2022 tarihinde bir araya gelen Bolu Emek ve Demokrasi Platformu üyeleri bir basın açıklamasıyla Gezi davası kararını protesto etti.

"Her yer Gezi her yer direniş" ve "Gezi Parkı’na sahip çıkmak cezalandırılamaz" sloganları ile başlayan açıklamayı platform adına SES Bolu Şube Başkanı Serdar Koçyiğit okudu.

Siyasetin ülkenin sorunlarını çözmek üzere kendi kuralları ile yapılması gerektiğini vurgulayan Koçyiğit, "Adalet başta Anayasa olmak üzere, mevcut yasalar, teamüller, etik değerler ve ülkemizce onaylanmış uluslararası hukuk normları ile hukukun üstünlüğü ve evrensel ilkeler üzerinden işlemelidir. Yukarıdan gelen emirle verilen tutuklama kararı, yargı bağımsızlığını bir kez daha ayaklar altına almıştır. Bu ülkemize ve insanımıza yapılan en büyük kötülüktür” dedi.

Gezi Parkı eylemlerinin Türkiye tarihinin en demokratik, barışçıl, yaratıcı, katılımcı ve kapsayıcı olduğunu belirten Koçyiğit, “Bizler bu hukuksuzluğu reddediyoruz. Başta 'Gezi Parkı park olarak kalsın' diyen arkadaşlarımıza ve demokratik hakkını kullanan yurttaşlara yönelik bu cezalar kabul edilemez. Arkadaşlarımızı asla yalnız bırakmayacağız" şeklinde konuştu.

Koçyiğit’in açıklamalarının ardından alkışlar ve sloganlar eşliğinde dağılmak üzere olan gruba bir kişi saldırıda bulunmak istedi. Polis tarafından engellenen şahıs polis aracına bindirildi.