EMİN KORAMAZ'DAN MÜHENDİS, MİMAR VE ŞEHİR PLANCISI ADAYI ÖĞRENCİLERE TEBRİK VE BAŞARI MESAJI

07.08.2019

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz, 2019-2020 Eğitim-Öğretim döneminde yükseköğretime başlayacak Mühendis, Mimar ve Şehir Plancısı adayı öğrencilere 7 Ağustos 2019 tarihinde tebrik ve başarı mesajı yayınladı.

Sevgili Öğrenci Arkadaşlarım,

Yıllar süren bir hazırlık sürecini geride bırakarak 2019 Yükseköğretim Kurumları Sınavını başarıyla tamamladınız. Önünüzde üniversite kayıtları ile birlikte başlayacak yeni bir hayat, keşfedilmeyi bekleyen büyük bir dünya uzanıyor. Harcadığı emeğin karşılığını bir nebze alan ve heyecanla yeni yaşamını bekleyen herkesi yürekten kutluyor, başarılı bir öğrencilik hayatı diliyorum.

Başta, gelecekte meslektaşım olacak mühendislik, mimarlık ve planlama bölümlerini kazanan arkadaşlarımız olmak üzere; TMMOB’nin üniversite hayatınız boyunca yanınızda olduğunu bilmenizi istiyorum.

Öğrenciliğin ticari faaliyet, üniversitelerin ticarethane olarak görüldüğü ülkemizde, iyi bir eğitim almanın ne kadar zorlaştığını hepimiz biliyoruz. Çünkü üniversitelerimiz etrafında örülen gerici dalga; yeni uygulamalarla, azaltılan bütçelerle, kontenjan sayılarında oynamalarla çemberi daraltıyor.

Bölümlerin boş kaldığı, kimi programların öğrenci almayı durdurduğu bir dönemin ardından gelen bu yeni dönemde; eğitimin parasız, bilimsel, demokratik, laik ve nitelikli olması için; yarınlarını birlikte paylaşacağımız aydınlık gelecek için omuz omuza vermemizin önemi de her saniye artıyor.

Gelecekteki Genç Meslektaşlarım,

Öğrenciliğiniz süresince; Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği, Birliğimize bağlı 24 meslek odamız, odalarımıza bağlı tüm şube ve temsilciliklerimizin kapısı dayanışma için sizlere açıktır. Şunu bilmenizi isterim, mesleklerimiz yalnızca bilim ve teknoloji ile değil, dayanışma ve insan sevgisi ile gelişmektedir.

Örgütümüzün yüzü dayanışmaya, emeğe ve doğaya dönüktür. Ülkemizin, halkımızın çıkarlarını korumak için her alanda yürüttüğümüz dayanışma ve mücadelede sizler ülkemizin ve meslek odalarımızın geleceğisiniz.  

Odalarımızda çalışmalarını sürdüren Öğrenci Üye Komisyonlarımızda, etkinliklerimizde, eğitimlerimizde ve bu günden sonra tüm meslek hayatınızla sizlerle birlikte olmaktan gurur duyacağız. Mesleki ve teknik olarak gelişmek, dayanışma faaliyetlerinde yan yana olmak için sizleri Öğrenci Üye Komisyonlarımıza bekliyoruz.

Gözlerinizden öpüyorum!

Emin Koramaz
TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı