KOCAELİ 1 MAYIS TERTİP KOMİSYONU: İŞÇİLERİN MÜCADELESİNE ORTAK OLUN

20.04.2022

Kocaeli’de 1 Mayıs öncesi miting komisyonu hazırlıklarını sürdürürken 20 Nisan 2022 tarihinde vatandaşları mitinge işçilerle mücadeleye davet etti.

TMMOB Kocaeli İKK Sekreteri Murat Kürekçi, 1 Mayıs’a yakışır bir kutlamanın ilimizde gerçekleştirileceğini ifade ederken,  “Uzun bir aradan sonra 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı mücadele ile tekrar kutlayacağız” dedi.

Pandemi nedeniyle 1 Mayıs’ı kutlayamadıklarını da ifade eden Kürekçi, “Uzun zamandan beri bayramımızı kutlayamamıştık. Onun öncesinde HAK-İş ve Türk-İş’in 1 Mayıs çağrısı olduğu için bizim kutlama talebimiz kabul edilmemişti. Bu kentin esas yerleşik insanları kurumları olan bizlere izin vermemişlerdi. Bu dönem de kaymakamlık yine geç cevap verdi. Ama Kocaeli’nin dört bir tarafından 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı mücadele ile tekrar kutlayacağız. Ona yakışır bir gün planlıyoruz umarım katılım da o şekilde yüksek olur. 1 Mayıs bilindiği üzere bütün dünyada eş zamanlı olarak işçi sınıfının kutladığı bir mücadele günü. Dünyadaki bütün işçi sınıfı 1 Mayıs’ta dayanışma içinde oluyor. 1 Mayıs, bizim açımızdan dünyadaki en büyük bayramdır” dedi.