MMŞP GÜNCEL SORUNLARI VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİ İSTANBUL YEREL KURULTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

04.11.2019

TMMOB İstanbul İl Koordinasyon Kurulu tarafından Mühendis, Mimar ve Şehir Plancıları Güncel Sorunları ve Çözüm Önerileri İstanbul Yerel Kurultayı, 3 Kasım 2019 tarihinde, Şişli Belediyesi Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Evi’nde gerçekleştirildi.

Yerel Kurultayın açılış konuşması, TMMOB Yönetim Kurulu Üyesi Tores Dinçöz tarafından yapıldı. Kurultayın mühendis, mimar ve şehir plancılarının temel ve güncel sorunlarını tespit etmek ve bu sorunlara kalıcı birer çözüm üretmek amacıyla gerçekleştirildiğini ifade eden Dinçöz, “Mesleki sorunlarımız, ülkemizin ve halkımızın sorunlarından bağımsız olarak düşünülemez. Bu nedenle TMMOB ve üyelerinin, kamunun çıkarlarını korumak için üstlenmesi gereken sorumluluk giderek artmaktadır. Ülkemiz, halkımız, mesleğimiz ve geleceğimiz için çıkış yolu, tespit edilen sorunlara birlikte, dayanışma ile çözümler üretmekten geçmektedir.” dedi.

Tores Dinçöz’ün ardından TMMOB İstanbul İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Cevahir Efe Akçelik’in yaptığı çerçeve sunumunda; kriz, işsizlik, mobbing, KHK ihraçları gibi konu başlıklarına değinildi. Akçelik, mühendis, mimar ve şehir plancılarının sorunlarının çözümü noktasında, dayanışmanın önemini vurgularken, “Çıkış yolumuz tespit edilen sorunlara birlikte, dayanışma ile çözümler üretmekten geçmektedir. Tüm meslektaşlarımızı, sorunlarımızın çözümü için birlikte üretmeye, birlikte karar almaya ve birlikte mücadele etmeye çağırıyoruz.” şeklinde konuştu.