TMMOB İZMİR İKK KADIN ÇALIŞMA GRUBU "KAHVALTI BULUŞMASI" ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

07.01.2020

TMMOB İzmir İl Koordinasyon Kurulu Kadın Çalışma Grubu 5 Ocak 2020 tarihinde Tepekule Kordelya Salonu’nda bir araya gelerek kahvaltı etkinliği gerçekleştirdi.

TMMOB İzmir İl Koordinasyon Kurulu’na bağlı odalardan 88 kadın üye Tepekule'de kahvaltı etkinliği gerçekleştirdi.

Programın akışını TMMOB İzmir İl Koordinasyon Kurulu Kadın Çalışma Grubu tarafından düzenlenen etkinliğin açılış konuşmalarını TMMOB İzmir İl Koordinasyon Kurulu Kadın Çalışma Grubu adına Güniz Gacaner Ermin ve TMMOB Yönetim Kurulu Üyesi Ayşegül Akıncı Yüksel gerçekleştirildi.

Ayşegül Akıncı Yüksel konuşmasında; kadınların öncü ve itici güç olmalarının, meslek odasında karar ve yetki mekanizmalarında yer almalarının önemini, kadınların birbirlerine verecekleri destek ve gösterecekleri dayanışma ile karşılaştıkları sıkıntıları aşabileceklerini belirtti. Yüksel, kadınların özellikle son yıllardaki, dayatmacı ve gerici  politikalarla,  kazanımlarında geriye düşüş yaşadıklarını, meslek odalarında yer alma ve sahip çıkmanın her zamankinden daha da önem taşıdığını dile getirdi ve Odaların genel kurulları öncesinde, yönetim kurullarına aday kadınlara başarılar diledi. Son olarak Yüksel, çoğalmak ve dayanışmak için kadın etkinliklerinde bir araya gelme çağrısında bulundu.

Daha sonra yönetimlere aday kadınlar söz alarak düşünce ve duygularını paylaştılar.