TMMOB KIRKLARELİ EMEK VE MESLEK ÖRGÜTLERİ TOPLANTISI YAPILDI

01.06.2020

TMMOB Kırklareli İl Koordinasyon Kurulunun ev sahipliğinde, 29 Mayıs 2020 Cuma günü, Kırklareli Barosu ve Kırklareli Akademik Odaları ikinci ortak toplantısı yapıldı. 

Toplantıya Kırklareli Barosu, Edirne Diş Hekimleri Odası Kırklareli Temsilciliği, 40. Bölge Kırklareli Eczacı Odası, TMMOB Kırklareli İKK, Kırklareli Tabip Odasını temsilen katılımlar oldu. Trakya Veteriner Hekimler Odası ise toplantıya temsilci gönderememiş olmakla birlikte alınacak kararlara katılacaklarını bildirdiler. Toplantıda önceki toplantıda alınan kararlar gözden geçirilerek önümüzdeki süreçte yapılabilecek çalışmalar üzerinde görüşmeler ve değerlendirmeler yapıldı. Bu kapsamda hazırlanan basın bildirisi taslağı üzerinde çalışılarak ortaklaşma sağlandı. Ayrıca Kırklareli şehir merkezindeki bilbordlardan en az 5 tanesinin kullanılmasına karar verilerek buralara asılacak afişler için spot cümleler belirlendi. 

Sonuç olarak, 30 Mayıs 2020 Cumartesi günü Kırklareli Eczacı Odasında ortak basın açıklamasının yapılması, basın açıklamasında ön konuşmanın TMMOB İKK Sekreteri Dr. Erol ÖZKAN tarafından yapılması ve ardından basın bildirisinin Kırklareli Barosu yönetim kurulu üyesi Oylum YAMAN tarafından okunması karar altına alındı. Önümüzdeki hafta başında ise hazırlanan afişlerin şehir merkezinde belirlenen bilbordlara asılmasının sağlanması kararlaştırıldı.