TMMOB SALDA GÖLÜ RAPORU KOMİSYONU TEKNİK İNCELEMELERİNİ TAMAMLADI

06.12.2019

TMMOB Salda Gölü Raporu Komisyonu içinden oluşturulan teknik heyet 4-5 Aralık 2019 tarihlerinde Burdur İli Yeşilova İlçesinde bulunan Salda Gölü ve çevresine yapılması planlanan imar planı değişikliği ve göle yapılması planlanan millet bahçesi projesine ilişkin olarak gerçekleştirdiği teknik incelemeleri tamamladı.

TMMOB Salda Gölü Raporu Komisyonu üyeleri Baki Remzi Suiçmez (TMMOB Yönetim Kurulu Üyesi), Dersim Gül (TMMOB Genel Sekreteri), Eren Şahiner (TMMOB Teknik Görevli), Atakan Yüklü (JFMO), Servet Cevni JMO), Mehmet Soğancı (MMO), Haydar Şahin (MMO), Müzeyyen Gülşen Can (MO), Reyhan Erdoğan (Peyzaj MO), Caner Aksakal'dan (ZMO) oluşan teknik heyet, Salda Gölüme Dokunma Platformu Derneği'nin ve yöre halkının talebi üzerine Yeşilova İlçesi ve Salda Gölü çevresinde teknik incelemeler gerçekleştirdi.

Teknik heyet gerçekleştirdiği mevcut durum değerlendirme toplantısının ardından; Dernek Temsilcileri, Yeşilova ve çevre köylerinin sakinleri ile fikir alışverişi gerçekleştirdi. Göle'de yapılmak istenen imar planı değişikliği ve millet bahçesi projesine ilişkin değerlendirmeler yöre halkı ile paylaşıldı.

Toplantıların ardından TMMOB Teknik Heyeti, Yeşilova Belediye Başkanı Mümtaz Şenel ve ardından Yeşilova Kaymakamı Abdulhamit Karaca ile görüşerek fikir alışverişi gerçekleştirdi. Görüşmelerde proje ve kapsam alanı hakkında teknik değerlendirmeler paylaşıldı.

Yapılan görüşmelerin ardından TMMOB Teknik Heyeti Salda Gölü ve çevresinde iki gün süresince teknik incelemeler ve çevre köyleri ile görüşmeler gerçekleştirdi. Salda Gölü çevresindeki köylerde, köy kahvelerinde yapılan toplantılar ile köylülerin ihtiyaç, beklenti ve değerlendirmeleri üzerine fikir alışverişi gerçekleştirildi.

Teknik Heyet, teknik incelemelerin ardından rapor yazım sürecini başlatmak üzere çalışmalarına başladı.