TMMOB TUNCELİ İKK DAYANIŞMA YEMEĞİ DÜZENLEDİ

18.12.2021

Tunceli'de yaşayan mühendis, mimar ve şehir plancıları TMMOB İl Koordinasyon Kurulu tarafından 17 Aralık 2021 tarihinde düzenlenen dayanışma yemeginde buluştu.

220 kişinin katıldığı buluşma Tunceli İKK Sekreteri Uğur Bayrak'ın açılış konuşması ile basladi. Etkinlikte, TMMOB Genel Sekreteri Dersim Gül, Çevre Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu başkanı Ahmet Dursun Kahraman ve Jeoloji Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu başkanı Hüseyin Alan'da birer konuşma yaptı. Tunceli Belediye Başkan Yardımcısı Canan Ay Doğan, siyasi parti ve demokratik kitle örgütü temsilcilerinin de katıldığı etkinlikte kurum temsilcileri de söz alarak kürsüden dayanışma duygularını paylaştılar.

TMMOB Genel Sekreteri Dersim Gül konuşmasında, ülke çapında sürdürülen Emeğimize, Mesleğimize ve Haklarımıza Sahip Çıkıyor, Sorunlarımıza Çözüm İstiyoruz kampanyası kapsamda bilgi vererek 17,18 ve 19 Aralık tarihlerinde TMMOB'nin ülke çapında sokaklara çıktığını ve eylemler düzenlediğini aktardı. Tunceli'de düzenlenen dayanışma yemeğinde mühendis, mimar ve şehir plancılarının göstermiş olduğu birlik ve beraberliğin TMMOB örgütlülüğüne güç kattığını ve kamusal varlıklarımıza, doğal kültürel mirasımıza, doğamıza ve yaşam alanlarımıza yönelik saldırıya karşı yürütülen mücadeleyi büyüyeceğini ifade etti. TMMOB'nin, meslektaşlarımızın sorunlarının ülkemizin sorunlarından ayrılmayacağının bilinci ile mücadele ettiğini ve emekçilerin dayanışması ile ülkemizin aydınlık yarınlara kavuşacağını vurgulan Dersim Gül, TMMOB örgütlülüğünün ve çalışmalarının Tunceli'de gelişerek devam edeceğini ve merkezi olarak bu çalışmalara gerekli desteği vermeye devam edileceğini ifade etti.